DM allegro fb

Serwis olejowy

Olej smarowy jest niezbędnym elementem każdego silnika spalinowego wewnętrznego spalania. Dla każdego pojazdu, od małego samochodu osobowego po bolid wyścigowy Formuły 1, istnieje specjalnie dobrany olej. Odgrywamy ważną rolę w zaspokajaniu Twoich codziennych potrzeb transportowych, dostarczając olejów silnikowych i przekładniowych, płynów hamulcowych i sprzęgłowych, środków zapobiegających zamarzaniu, czynników chłodzących i smarów stałych - dostosowanych do zróżnicowanych lokalnych potrzeb.

Olej silnikowy przede wszystkim musi być smarem.
Wszystkie urządzenia mechaniczne wymagają smarowania. Jest tak, ponieważ kiedy dwie zetknięte lite powierzchnie przesuwają się względem siebie, tarcie wytwarza ciepło i powoduje ścieranie. Żeby więc zapobiec przegrzaniu i przedwczesnemu zużyciu, warto używać oleju silnikowego dobrej jakości, który będzie smarował, zabezpieczał, chłodził, czyścił i uszczelniał Twój silnik.

Oleje silnikowe powinny:
utrzymywać silnik w dobrym stanie, redukując tarcie i ścieranie, co z kolei wydłuża okres eksploatacji silnika; odprowadzać ciepło z silnika, chroniąc go przed przegrzaniem; utrzymywać silnik w czystości, zapobiegając powstawaniu osadów i korozji; przyczyniać się do oszczędzania energii i zmniejszania emisji składników toksycznych

Usuwanie:
Dbamy o bezpieczne usuwanie zużytego oleju.

castrol_edge2_logotype[1] logo elf modp_0909_03_omobil_1_racing_oilmobil_1_logo PLATINUM total-logo