DM allegro fb

Diagnostyka komputerowa

Problemy wymagające zrobienia diagnostyki komputerowej mogą być różne. Począwszy od nierównej pracy silnika, utraty mocy, zwiększonego spalania, po sygnalizowane przez komputer błędy. Kontrolka, która najczęściej powoduje wizytę u diagnosty komputerowego to najczęściej "check-engine". Dodatkowo sygnalizowane mogą być problemy z poduszkami powietrznymi, ABS-em i wieloma innymi problemami. W takiej sytuacji aby zdiagnozować problem i celowo przeprowadzić naprawę konieczna jest wcześniejsza diagnostyka komputerowa. Oczywiście komputer diagnostyczny musi być odpowiedni to auta, aby nastąpiła "komunikacja" z komputerem samochodu i pełna informacja o występujących błędach. diagnostyka komputerem

 • kasowanie błędów
 • naprawy związane z diagnostyką

Geometria

Do pomiaru i oceny zawieszenia kół używamy nowoczesnych urządzeń pracujących w systemie techniki cyfrowej. Prawidłowe ustawienie kół pozwala usunąć szereg nieprawidłowości w eksploatowaniu samochodu, m.in.:

 • "ściąganie" samochodu na lewą lub prawą stronę
 • nadmierne lub nierównomierne zużycie opon
 • wibracje na kierownicy
 • poczucie niestabilności samochodu
Sprawdzenie oraz regulacja geometrii kół jest ważna nie tylko dla bezpieczeństwa pojazdu. Prawidłowa geometria pozwala zmniejszyć zużycie paliwa, przedłużyć życie opon, a ponadto – zapewnia komfort jazdy.

Hamulce

Do układu hamulcowego zaliczamy wszystkie elementy i układy w pojeździe służące do jego zatrzymania. Sprawny układ hamulcowy ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo nasze i innych użytkowników. Dlatego tak ważne jest regularne jego przeglądanie.

W naszym warsztacie wykonujemy następujące usługi:

 • diagnostykę układów hamulcowych,
 • kontrolę i wymianę płynu hamulcowego
 • wymianę tarcz i klocków hamulcowych,
 • wymianę cylinderków, szczęk i bębnów hamulcowych,
 • naprawę i regulację hamulca ręcznego,
 • diagnostykę układu ABS-ESP,
 • wymianę przewodów hamulcowych,
 • wymianę i naprawę pomp hamulcowych
Wszystkie naprawy wykonywane są z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi i materiałów. Ceny usług kalkulujemy dla każdego Klienta indywidualnie

Serwis ogumienia

W naszym serwisie znajdą Państwo miłą i fachową obsługę, która postara się dołożyć wszelkich starań, aby Państwa usatysfakcjonować.

Szybki i wygodny sposób na zmianę opon i dobór nowego ogumienia. Oferujemy opony nowe i używane, felgi samochodowe i wszelkie niezbędne akcesoria. Fachowa i miła obsługa zajmie się samochodem.

Zawieszenie

Jaką rolę odgrywa zawieszenie?

Zadaniem zawieszenia jest prowadzenie kół jezdnych, tłumienie drgań pochodzących od nierówności drogi oraz zapewnienie jak najlepszej przyczepności samochodu do nawierzchni. W zawieszeniu znajduje się wiele elementów, które w trakcie eksploatacji ulegają zużyciu. Zlecaj regularnie kontrolę podwozia Twojego samochodu, żeby uniknąć awarii.

Jakie są najczęstsze usterki? Jak wygląda ich naprawa?

W trakcie kontroli zawieszenia należy zwrócić szczególną uwagę na takie elementy, jak: sworznie zwrotnic, tuleje metalowo-gumowe, sprężyny, amortyzatory, łożyska, poduszki i łączniki drążka stabilizatora. Wszystkie nadmiernie zużyte części należy jak najszybciej wymienić.

Z uwagi na zbliżoną żywotność części zawieszenia zaleca się wymieniać je parami. W przypadku amortyzatorów jest to obowiązkowe, ponieważ różnica w ich sprawności może być przyczyną nieprawidłowego zachowania samochodu na drodze.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Każda naprawa zawieszenia powinna zakończyć się sprawdzeniem i ewentualną regulacją geometrii.