DM allegro fb

Klimatyzacja

Zmniejszenie wymaganej ilości czynnika chłodniczego o połowę powoduje, że klimatyzacja samochodowa traci wydajność nawet w 75%. Jeden rok wystarczy, aby zmniejszyć zawartość czynnika chłodniczego o 10-15%, którego ubywa poprzez przewody i złącza. Skutkuje to tym, że układ w drastyczny sposób traci zdolność do chłodzenia wnętrza pojazdu. Czynnik chłodniczy spełnia także inną rolę – jest nośnikiem oleju smarującego kompresor, zapewniając mu tym samym właściwe działanie. Jeżeli więc jego ilość jest niedostateczna, sprężarka otrzymuje zmniejszoną ilość oleju. Może to skutkować jej zniszczeniem, a w takim przypadku konieczna będzie jej naprawa, a skrajnych przypadkach nawet wymiana.

Czynnik chłodniczy absorbuje z powietrza wilgoć. Przepływa ona przez materiał wykorzystany do produkcji elastycznych przewodów połączeniowych. Pewną część wilgoci zatrzymuje filtr (osuszacz), który traci swoją skuteczność po upływie około dwóch lat.

Przeprowadzamy profesjonalne odgrzybianie klimatyzacji, dzięki któremu układ może pracować ze zdecydowanie większą wydajnością, a przepływające powietrze jest pozbawione szkodliwych bakterii i grzybów, które mają negatywny wpływ na ludzkie zdrowie.